Moje książki


Ta sama zasada przywracania równowagi - spokoju, radości i wolności - przedstawiona w różnych formach i wszelkich istotnych dziedzinach życia człowieka. Docieranie do korzenia problemu, którym jest zawsze jedno i to samo: iluzoryczny strach przed utratą miłości i odrzuceniem.  Kiedy, zrozumiany, traci swoją moc, człowiek odzyskuje zdrowie, uwalnia sie od nałogów, zyskuje płynność finansową, jego związki zaczynają się układać harmonijnie i szczęśliwie, odzyskuje swoją kreatywność i unikalność, a jego życie - dotąd pełne wysiłku i cierpienia, zaczyna płynąć lekko, przynosząc nadspodziewane efekty. Słowem - dzieje się tak, kiedy staje się najlepszą wersją siebie.


TU GDZIEŚ SĄ DRZWI. Mała wielka EUREKA i po stresie.

To książka o przynoszeniu ulgi i spokoju duszy udręczonej przez trudne emocje, które często wydają się nie mieć sensu i końca. O oliwie na wzburzone fale, która natychmiast je uspokaja i wycisza, docierając do prawdy o ich źródle.

 

W formie pełnych ciepła dialogów dwójka dobrych przyjaciół rozplątuje ciasne węzły skomplikowanych uczuć w sytuacjach dnia codziennego, poszukując ich korzenia, od którego wzięły swój początek. Każdy problem jest jak sweter, który udziergała jedna nić – kiedy uda ci się znaleźć jej początek, wystarczy, że tylko ją jedną pociągniesz, a spruje się cały. Tak, tak, to nie rzeczywistość zewnętrzna sprawia, że człowiek czuje się źle, ale jego własne skłębione myśli, które każą mu wierzyć, że jest brzydki, biedny, niekochany i skazany na nędzną egzystencję, a świat i ludzie są mu wrogiem i przeszkodą na drodze do szczęścia.

 

A szczęście jest jak życie – wpycha się i pleni wszędzie tam, gdzie wystarczy, że nikt ani nic mu w tym nie przeszkadza – niczym kwitnący dumnie mlecz w szparze pomiędzy płytkami chodnika. Czasem, aby pozwolić życiu zakwitnąć bujnym kwieciem, w jego najlepszej wersji, wystarczy usunąć cierń tkwiący gdzieś w duszy człowieka, ale aby móc to zrobić, potrzeba najpierw go znaleźć. Jak to zrobić? Gdzie jest początek tego kłębka?

 

Kup książkę - >>> KLIKNIJ <<<


W osiemdziesiąt dni od nienawiści do miłości

Główna bohaterka doświadcza głębokiego kryzysu, utraciwszy wiarę, że potrafi zbudować szczęśliwy związek. Nie wie, gdzie tkwi błąd, który przywodzi ją ciągle do miejsca, w którym czuje się samotna we dwoje. Znowu staje przed dylematem, czy odejść czy zostać. Kusi ją wizja przyniesienia sobie szybkiej ulgi przy pomocy chirurgicznego cięcia, ale tym razem postanawia wziąć odpowiedzialność za relację, którą powołała do życia i człowieka, którego „oswoiła”.

 

Kup książkę - >>> KLIKNIJ <<<


15 minut, które uwolniły mnie na zawsze od palenia

Paliłam jak smok przez wiele lat w przekonaniu, że jak już raz zaczęłam - na zawsze pozostanę w szponach nałogu, a jeśli nawet rzucę (co wielokrotnie mi się zdarzyło), to będę musiała cały czas się pilnować, żeby nałóg nie wciągnął mnie ponownie. Kiedy odkryłam, co jest prawdziwą przyczyną mojego nałogowego palenia (bynajmniej nie papierosy) i zrozumiałam jak usunąć tę przyczynę z mojego życia, potrzeba palenia skończyła sie samoistnie, a dziś koło mnie tygodniami może leżeć napoczęta paczka papierosów i nie jest w stanie zrobić na mnie najmniejszego wrażenia. Przestałam być niewolnikiem palenia jak i nie-palenia i stałam się wolnym człowiekiem... Swoją drogą, te napoczęte paczki papierosów, które stały się bezpieczne w moim towarzystwie, przechwycili moi znajomi, którym to narzędzie jest nadal do czegoś potrzebne ;) 

 

Przeczytaj fragment jednego z rozdziałów książki >>> KLIKNIJ <<<

Kup książkę >>> KLIKNIJ <<<


Migrena - demon czy anioł? Zrozumieć znaczy uzdrowić 

Migrena, która przez spory kawał mojego życia - oprócz niewyobrażalnego bólu i cierpienia - dostarczała mi poczucia bezsilności, rozpaczy, poczucia osaczenia i bycia w wiecznym lęku, okazała się moim sprzymierzeńcem na drodze do odzyskania mojego życia na poziomie, którego nigdy wcześniej nie znałam. Warunkiem okazało się zrozumienie, czym jest i nie jest w swojej istocie - nie jest moim wrogiem, a jest posłańcem niosącym w sobie lek na nią samą. Kiedy zastosowałam w praktyce swoje wnioski z obserwacji - minęła trwale w ciągu dosłownie dni, a moje cierpienie zastąpiła energia, radość i spełnione życie.

 

Przeczytaj fragment jednego z rozdziałów książki >>> KLIKNIJ <<<

Kup książkę >>> KLIKNIJ <<<


Jak naturalnie wyleczyłam się z astmy

Astma - choroba uznawana dotąd za nieuleczalną - dzięki temu co zastosowałam na podstawie moich obserwacji i wyciągniętych z nich wniosków - w moim przypadku okazała się chorobą, która nie tylko dała się całkowicie wyleczyć, ale też proces leczenia z niej pomógł mi dokonać transformacji całego mojego życia. Zrozumienie co jest przyczyną astmy oraz wszelkich innych problemów, jakich doświadczamy w tej "grze", jaką jest życie - raz na zawsze uwolniło mnie od wiary, że choroby nam się "przytrafiają" i pozwoliło się przekonać, że tworzymy je sami. A skoro tworzymy - to tą samą drogą możemy sobie sami przywrócić zdrowie. Astma opuściła mnie na zawsze, a ja żyję bez leków i bez ograniczeń, które kiedyś na mnie wymuszała. Zniknęły moje alergie i triada aspirynowa, a ja mogę jeść co chcę, pić co chcę, przebywać gdzie chcę i generalnie - żyć jak chcę. 

 

Przeczytaj fragment jednego z rozdziałów książki >>> KLIKNIJ <<<

Kup książkę >>> KLIKNIJ <<<

 

zapraszam na mój profil na Instagramie:
pytania, które - zmieniając świadomość - zmieniają życie

Uzdrawianie siłami natury

Agnieszka Pareto

SESJE INDYWIDUALNE

online

KLIKNIJ po więcej informacji

KONTAKT

kontakt@agnieszkapareto.com